Paylaş:

Gençlik, güzellik, daha da fazla güzellik ve her daim genç kalabilmek, yılların cildimizde hiçbir iz bırakmadığını görmek istiyoruz. Yaş almak iyi de, yaşlanmak hiç de bize göre değil, bu konuda eminim hemfikiriz. Ancak doğanın doğal rutinine karşı koymak kimi zaman mümkün olmasa da, söz konusu cilt güzelliği olduğunda kendi doğamızdan beklenen yaşlanma rutini ile savaşmamız için estetik, kozmetik ve tıp dünyaları bizlere yardımcı oluyor. Kim demiş, “gençlik iksiri yok” diye, kim demiş “20’li, 30’lu yaşlar geri gelmez” diye? Yeni nesil güzellik ve gençlik sırrı diyebileceğimiz fibrogel uygulamasına detaylı bir şekilde bakalım, kendi kendimizi gençleştirme formülünü kullanalım.

Fibrogel, kişiye özel güzellik sırrı!

Nasıl ki yaşlanmak bireysel özelliklere bağlıysa, aynı şekilde gençleşmek de öyle! Kişinin kendi hücrelerini kullanarak gençleştirme uygulaması olarak basitçe tanımlayabileceğimiz fibrogel uygulaması fibroblast hücreleri ile yapılmaktadır. Şöyle ki; vücutta çok önemli görevi bulunan fibroblast, bağ dokunun temel hücreleridir. Bu fibroblastların en önemli görevleri; cildin sağlığını, gençliğini sağlayan, cilde parlaklık ve esneklik veren kollajen ve elastin üretiminin gerçekleşmesidir. Bununla birlikte fibroblastların, ciltte herhangi bir hasar meydana geldiğinde, organizmanın yara tedavi sistemini harekete geçirme görevi de bulunmaktadır. Yani fibroblastlar, bizim her daim sahip olmak istediğimiz, aktivitesini asla kaybetmesini istemeyeceğimiz hücrelerdir.

Yeni nesil çok başarılı fibrogel uygulaması da, kişinin kendi fibroblast hücrelerini kullanarak yapılan bir işlemdir. Fibrogel sayesinde kendi kendimizi gençleştiriyoruz. Çünkü fibrogel tam anlamıyla, kişiselleştirilmiş, hastanın kendi dokusundan yapılmış bir ilaç kombinasyonudur. Fibrogel ile kendi dokumuzdan üretilen ilacı cildimize vererek kaybedilen güzellikleri geri getirmek amaçlanmakta ve başarılı olmaktadır.

Cilt yaşlanmasına fibrogel ile son!

Koşullar ne olursa olsun, ilerleyen yaşla birlikte yaşlanmak kaçınılmazdır. Hele bir de gençlik çağlarından itibaren düzenli ve yeterli cilt için gerekli bakım ve uygulamalar  yapılmadıysa beklenenden çok daha erken dönemlerde ciltte kırışıklıklar ortaya çıkar ve bunlardan ne erkekler ne de kadınlar hoşlanmaz. Zamanla ve cilt bakımının ihmal edilmesiyle ortaya çıkan kırışıklıklar aslında; cilt altında kolajen ve elastinin zamanla yıpranması ve bu hücrelerin sayısının giderek azalması sebebiyle oluşmaktadır. O zaman cilt altında kolajen ve elastin onarımı yapılabilirse, bu hücrelerin sayısı artırılabilirse ciltte kırışıklıklar da ortadan kaldırılabilir. Bunun için de fibrogel uygulamasına ihtiyacımız var.

Fibrogel nasıl yapılır?

Fibrogel uygulaması için başvuran kişilerin cilt durumu incelenir ve cildin ihtiyaçları için detaylı, sistematik ve kişiye özel bir tedavi süreci planlanır. Fibrogel için, çok minik bir pirinç tanesi kadar deri hastanın kulak arkası, kol ya da kasık bölgesinden alınır. Bu işlem için lokal anestezi yapıldığından kesinlikle acı, ağrı hissedilmez. Aynı zamanda PRP hazırlamak için de bir miktar kan alınır. PRP ve fibrogel birlikte yapıldığında hücreler çoğaltılır ve kalite artar, yenilenme amaçlı kök hücre sayısı da artar. Çift etki elde edilir. Hastadan alınan doku örneği, soğuk zincirli aseptik solüsyonlarla laboratuvara gönderilir ve üretim için hazırlanır.

Tam 1 ay boyunca bekleyen hücreler istenilen yoğunluğa ulaşır ve fibroblast hücreleri steril koşullar altında işlem yapılacak kliniğe ulaştırılır ve sonunda tedavi edilecek alana enjekte edilir. Fibrogel uygulamasının her seansında 20 – 40 milyon arasında fibroblast hücresi enjekte edilir ve toplamda 3 seansda 100 milyon fibro hücre hastaya enjekte edilmiş olur.

Fibrogel hangi durumlarda uygulanır?

  • Yaşlanma, kırışıklık olan alanlarda cildin önceki gençliğinin geri kazanılması için,
  • Saç dökülmesinin ve kelliğin tedavi edilmesi için,
  • Cilt çatlaklarının onarılması için,
  • Yüz gençleştirme amaçlı mezoterapi ile birlikte,
  • Cilt lekelerinin onarımında,
  • Zamanla kapanmayan kronik yaraların tedavisinde fibrogel güvenle uygulanır.
Paylaş:
Siz Yorumlayın Doktorumuz Cevaplasın
Benzer Yazılar