Göz Altı Morlukları ve Mezoterapi

Paylaş:

Göz altındaki koyu halkalar ve torbalar, yaşla birlikte ortaya çıkar ve daha yaşlı görünmenizi sağlar, bazı insanlar bu görünümden sadece rahatsız olmakla kalmaz aynı zamanda kendilerine olan özgüvenlerini de kaybederler.

Göz Altı Morluklarının Nedenleri Nelerdir?

Gözlerin altındaki koyu halkaların nedeni genetik yatkınlık, sigara, kötü kan dolaşımı, kötü beslenme, alerjik reaksiyonlar veya düzensiz uyku döngüsü olabilir. Ancak gözlerin altında koyu halkalar oluşması, iç organlarda olabilecek bir sorunu da işaret edebilir ve her ne olursa olsun, kesinlikle bir şey yapılması gerektiği konusunda açık bir semptom olarak kabul edilmelidir.

İlk neden, yaşlandıkça, yağlı dokuları göz altında tutan bağların, göze çarpar hale gelmesidir.

Gözlerin altında koyu halkalar oluşmasının ikinci nedeni, göz altında bulunan yağ dokusunun kademeli olarak ortadan kalkmasıdır. Bu şekilde gözlerin altındaki koyu halkalar daha görünür hale gelir ve aslında eskisiyle aynı olsalar bile daha büyük ve belirgin görünürler.

Göz altı torbaları ve morluklarının ortaya çıkmasının üçüncü nedeni ise, o bölgenin dolaşımında gelişen bir bozukluktur ki bu; dolaşımın ve venöz ağın önemini gözler önüne seriyor.

Göz Altı Morluklarından Kurtulmak İçin Etkili Yöntemler Nelerdir?

  

Mezoterapi Göz Altları Dahil Cildin Tamamını Gençleştirebilir

Mezoterapi, cilt katmanlarına vitaminler, mineraller, amino asitler gibi besleyici maddeler enjekte edilen bir prosedürdür. Prosedür kuru ve cansız cildi canlandırır ve gençleştirir. Sonuçlar muhteşemdir, nemlenen ve beslenen cildiniz daha sıkı, pürüzsüz ve harika bir ışıltıya sahip olur.

Mezoterapi, göz altı morluklarını önemli ölçüde azaltabilir ve aynı zamanda göz altı torbasının boyutunda da küçülmeye yardım eder. Genellikle iki seanstan sonra sonuç görülebilir ve aynı miktarda, haftada 4 ila 6 seans uygulanması gerekebilir.

Mezoterapi Nasıl Etki Eder?

Mezoterapi, Fransa’da geliştirilmiştir. Etkilenen bölgenin üst ve orta cilt katmanlarına seçilen amino asitlerden, tıbbi ilaçlardan, vitaminlerden ve minerallerden oluşan bir çözelti uygulanır. Mikro enjeksiyonlar, solüsyonu tam doku alanına yerleştirmek için kullanılır ve bu, yeni bir iyileşme ve gençleşme döngüsünü tetikler. Uygulama ayrıca deride mikrokanallar yaratır ve böylece cildin kendisini bir kez daha tamir etmeye başlaması için gerekli olan kolajen ve elastin üretimini indükler.

Prosedür çoğunlukla ağrısızdır, ancak küçük bir rahatsızlık yaşanabilir ve isterseniz topikal anestezi uygulanabilir. Cerrahi olmayan yöntemler arayan hastalar için ameliyata alternatif sunar ve çeşitli cilt sorunlarını ele alabilen çok yönlü bir tedavidir. Uygulanan çözüm, diğer tedavilerden ve krem ​​gibi ürünlerden farklı olarak cildinizin ihtiyaçlarına uygun şekilde özenle şekillendirilebilir.

Mezoterapi Kolajen ve Elastin İlişkisi

Mezoterapi, cildi kalınlaştıran, dokusunu ve sağlığını artıran kolajen ve elastin üretimini uyaran bir tedavidir. Kolajen ve elastin ayrıca kırışıklıkları ve çizgileri yumuşatırken cildi sıkı tutmaya da yardımcı olur.

Prosedür pratik olarak ağrısızdır ve cilt sağlığı ve gençleşmesi için kolajen ve elastin üretmeye yardımcı olur. Tedavi, besin içeriğinin yararları dışında, ayrıca cildi gençleştirir ve cilt metabolizmasını harekete geçirir. 3 veya 4 tedaviden sonra, cilt harika bir parlaklık alır ve daha dolgunlaşmış ve sıkılaşmıştır. Sıkılaşan göz altı bölgesinde morluklar ve koyu halka görünümüm azalır ve göz altındaki deri kendini tekrardan yenilemeye başlar. Prosedür PRP tedavisi ile dönüşümlü uygulanabilir veya altın iğne RF ve Fraksiyonel CO2 lazer tedavisi ile kombine uygulanabilir. Kombine tedavilerin sonuçları daha başarılıdır

Uygulama  Sonrası

Mezoterapiden sonra istirahate gerek yoktur ve hafif cilt kızarıklığı yaşayabilirsiniz, ancak bu 24 saat içinde geçmelidir. Göz altı torbalarının ve morluklarının durumuna bağlı olarak, sonuçlar birkaç gün içinde görülebilir ancak farklı da olabilir.

Sonuçlar önemli ölçüde sürse de, doğal yaşlanma tam olarak durdurulamayacağından, görünümünüzü korumak için düzenli seanslar tavsiye edilir. Tavsiye edilen bir tedavi döngüsünün yanı sıra ne beklenmesi gerektiğine dair daha iyi bir fikir edinmek için dermatoloğunuza danışmanız uygundur.

Paylaş:
Siz Yorumlayın Doktorumuz Cevaplasın
Benzer Yazılar